FAQ - Najczęściej zadawane pytania

najczęściej zadawane pytania

Zajmujemy się naprawami i serwisem wszystkich rodzajów okien – PCV, drewnianych i aluminiowych, wszystkich producentów. Serwisujemy okna klasycznie otwierane, otwierano-uchylne, przesuwno-uchylne HKS/PSK , przesuwne HS, wychylne, równolegle wychylne jak również systemy uchylaczy naświetli. Pracujemy na okuciach wszystkich producentów m.in. Roto, Winkhaus, Schueco, Siegenia, GU, Romb, Maco, Aubi, Siegenia-Aubi, Selve, FWB, Fapim, Hautau, Stac, 

Nie zajmujemy się serwisem okien dachowych. W sprawie serwisu okien dachowych polecamy znaleść autoryzowany serwis na stronie producenta okna – Velux, Fakro, Roto

Zajmujemy się serwisem i naprawami drzwi profilowych oraz drzwi wejściowych. Serwisujemy drzwi wejściowe do domów i mieszkań wykonanych ze stali oraz drewna czołowych producentów Gerda, Dierre, Witex. Poza drzwiami wejściowymi do domów i mieszkań serwisujemy przede wszystkim drzwi Aluminiowe i PCV do sklepów, lokali, klatek schodowych.

Nie zajmujemy się serwisem drzwi wewnętrznych (pokojowych, łazienkowych itp). Nie naprawiamy drzwi do szaf oraz samochodowych. Nie zajmujemy się drzwiami wykonanymi z płyt wiórowych, kartonu oraz innych materiałów poza stalą aluminium i drewnem.

Parowanie szyb tzw. roszenie spowodowane jest niewystarczającą wentylacją i występuje w lokalach obiektach gdzie wilgotność powietrza jest dość wysoka a wymiana powietrza (wietrzenie) jest minimalna lub nie występuje w ogóle. Jesienią, zimą i wiosną gdy temperatury na zewnątrz są znacznie niższe niż wewnątrz, następuje wychłodzenie (przemarznięcie) ram okiennych oraz pakietów szybowych (szyb). Para wodna znajdująca się w powietrzu w pomieszczeniu lokalu mieszkalnego, pod wpływem różnic temperatur osadza się na najzimniejszej powierzchni, najczęściej na dolnych krawędziach pakietów szybowych. Rozwiązaniem powyższego problemu może być wyeliminowanie problemów z wentylacją, poprzez doprowadzenie do pełnej przepustowości pionów wentylacyjnych, lub w przypadku braku możliwości ingerencji w piony wentylacyjne, poprzez montaż nawiewników (nawietrzaków) okiennych.

Nasi technicy pomogą wybrać odpowiedni model nawiewnika (manualny, ciśnieniowy, higrosterowalny lub hybrydowy), dobiorą optymalną wydajność oraz najwydajniejszą przepustowość dopasowaną do danego lokalu mieszkalnego

Gdy klamka w oknie zaczyna się obracać o 360 stopni, oznacza to uszkodzenie zasuwnicy, głównego elementu sterującego mechanizmem okucia okiennego. 

Oczywiście zajmujemy się naprawami i wymianami tego typu elementów. Szczegółowe informacje możesz uzyskać u nas telefonicznie lub poprzez pocztę elektroniczną. Aby ułątwić nam identyfikację uszkodzonego elementu wykonaj i prześlij nam zdjęcie okucia okiennego (metalowej listwy widocznej po otwarciu okna). Zdjęcie powinno ukazywać boczną część okna – tą po której jest klamka od strony na której są metalowe elementy i listwy, jeżeli są na niej wygrawerowane jakieś symbole (litery, liczby) prosimy aby były one również uwidocznione na zdjęciu.

Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Producenci okuć zalecają regulacje i konserwacje okuć okiennych min. raz w roku, natomiast nie do końca jest to potrzebne aż tak często. Skrzydła okienne, których najczęściej używamy, powinny być regulowane raz na rok ewentualnie co dwa lata. Skrzydła okienne których używamy sporadycznie, co trzy – cztery lata. Jest to wystarczająco często. 

Należy jednak pamiętać, iż realna żywotność uszczelek okiennych z gumy EPDM to 6 / 8 lat. Oczywiście, możemy doczytać, iż guma EPDM ma żywotność 20 i więcej lat. Zgadzamy się z tym stwierdzeniem w pełni, 20 lat wytrzyma każda uszczelka EPDM leżąca w suchym i ciemnym magazynie, na półce, doskonale naoliwiona i nie poddawana zgniataniu i rozprężaniu – czyli w zupełnie innych warunkach niż uszczelki już zamontowane w naszych oknach. 

Uszczelki już zamontowane w naszych oknach są poddawane ekstremalnym próbom temperaturowym – amplituda ok 60 i więcej stopni (od ok -30 zimą do ponad 30 stopni w lecie). Działają na nie również kwaśne deszcze, nasłonecznienie oraz poddawane są zgniataniu i rozprężaniu (choć najczęściej jednak są w pozycji zmiażdżonej). Dlatego właśnie 6 / 8 lat to czas po którym wszelkie niedogodności związane z nieszczelnymi oknami zaczynają być odczuwalne z roku na rok coraz bardziej.